Výzkum trendu vývoje mobilního venkovního úložiště energie
CEETe je centrem nové generace spojující výzkum a vývoj mezisektorové spolupráce v oblasti udržitelné energetiky, jehož cílem je transfer inovačních technologií pro zajištění energetické …
CEETe je centrem nové generace spojující výzkum a vývoj mezisektorové spolupráce v oblasti udržitelné energetiky, jehož cílem je transfer inovačních technologií pro zajištění energetické …
CEETe je centrem nové generace spojující výzkum a vývoj mezisektorové spolupráce v oblasti udržitelné energetiky, jehož cílem je transfer inovačních technologií pro zajištění energetické …
Zajistit další kapacity pro ukládání energie a vrátit při tom život opuštěným dolům. S takovým záměrem přišla skupina výzkumníků, která se věnuje technologii takzvaných gravitačních baterií. Jednu ze šachet proměnili na úložiště energie s využitím gravitace a …
Na našem ústavu se věnujeme řešení řady vědeckých problémů z oblasti klasické elektroenergetiky, například výpočty a analýzy elektrizační soustavy, lokalizace zemních spojení, problematiku v oblasti kvality elektrické energie, obnovitelných zdrojů energie a elektrických ochran. Mezi další oblasti výzkumu patří také bezpečnost současných a pokročilých ...
Historie mobilního telefonu a internetu: Od prvního hovoru k celosvětové konektivitě. Historie mobilního telefonu je úzce spjata s vývojem internetu. První hovor z mobilního telefonu uskutečnil Martin Cooper v roce 1973, když zavolal svému konkurentovi ze společnosti Bell Labs, aby mu oznámil, že právě provedl revoluční krok ...
Otevřená věda a otevřený výzkum jsou přístupy, které mají zajistit, aby výsledky vědeckého zkoumání, hrazeného z veřejných finančních prostředků, byly dostupné všem. Open Knowledge Foundation ji přesně definuje jako „vědecké znalosti, které lidé mohou volně užívat, znovu používat a distribuovat bez legálních, technologických a společenských omezení".
Studie proveditelnosti energetických komunit. Stavebně-energetické optimalizace budov. Předpověď spotřeby energií a jejich prediktivní řízení pro dodržení smluvních maxim. Návrhy …
Tento dokument se věnuje úložištím energie využívající energii tíhového pole. V teoretické části jsou popsány nejpoužívanější technologie úložišť elektrické energie. Dále se text zaměřuje …
Hydroenergetické úložiště: budoucnost čisté energie v České republice. V posledních letech se stále více hovoří o potřebě přechodu na udržitelné zdroje energie a omezování emisí skleníkových plynů. Jedním z nejvhodnějších řešení pro získávání čisté energie je využití vodní energie, která může být poskytována především prostřednictvím ...
Výzkum materiálů pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů ... vývoje hlubinného úložiště, tedy opět v anaerobním prostředí, ale za teploty odpovídající okolnímu prostředí. Spolehlivý bentonit. Materiál zvaný bentonit představuje jednu z klíčových součástí budoucího úložiště. Jednoduše řečeno jde o ...
Hydroenergetická úložiště jsou v podstatě velké nádrže v horách, kam se voda čerpá v době nadbytku energie a uvolňuje se pak v době, kdy je potřeba energie. Tato velmi …
Tentokrát se budeme věnovat vysvětlení základních pojmů, bez kterých se ve světě výzkumu a vývoje neobejdeme – základní výzkum, průmyslový výzkum a experimentální vývoj. Ondřej Horčička. 24. 4. 2023 Dotace. Základní rozdělení …
Dne 1. 6. 2020 jsme správci daně podali datovou schránkou žádost o záměru odečíst náklady na výzkum a vývoj pro činnost výzkumu a vývoje, která započala v roce 2020. Naše otázka zní, zda tyto náklady na výzkum a vývoj můžeme odečíst od základu daně už od 1. 1. 2020, kdy činnost výzkumu a vývoje reálně započala.
Výzkumný tým se zabývá vývojem technologií pro systémy, které umožňují kooperaci a sdílení akumulační kapacity mezi elektromobily a stacionárními akumulačními jednotkami pro …
Energie je udržitelná, pokud „uspokojuje potřeby současnosti, aniž by ohrožovala schopnost budoucích generací uspokojovat své vlastní potřeby". [1] Většina definic udržitelné energie zohledňuje environmentální aspekty, jako jsou emise skleníkových plynů, a sociální a ekonomické aspekty, jako je energetická chudoba. ...
Britská firma Gravitricity chce v Česku postavit první gravitační úložiště energie na světě za zhruba 700 milionů korun. Pro projekt, který využívá pro skladování elektřiny gravitační pole Země, by Britové chtěli využít některý z uzavřených uhelných dolů v Moravskoslezském kraji. Firma už podepsala memoranda o ...
Čeští vývojáři vyvinuli unikátní řešení vytápění. A nejen vytápění. Nový otopný a energetický systém pro rodinné domy i velké průmyslové podniky funguje na principu akumulace tepla v písku. Takto akumulovaná energie prý dovede za …
Pozici paměťových karet přebrala cloudová úložiště. Jedná se o online úložiště – soubory jsou ukládány na vzdálených serverech poskytovatele. Vy k nim máte neustálý přístup nejen v telefonu, ale také z ostatních zařízení, na nichž se přihlásíte ke svému účtu. Cloudové úložiště přináší mnoho výhod.
Mobilní autonomní zařízení pro získávání vody Letos výzkumníci z UCEEB dokončili projekt vývoje mobilního autonomního zařízení pod názvem MAGDA pro získávání ... Produkce vody pro teplotní a vlhkostní podmínky pouště byla naměřena v rozsahu 0,6 až 1,5 l/hod se spotřebou energie 2,3 až 2,9 kWh.
Energie je udržitelná, pokud „uspokojuje potřeby současnosti, aniž by ohrožovala schopnost budoucích generací uspokojovat své vlastní potřeby". [1] Většina definic udržitelné energie zohledňuje environmentální aspekty, jako jsou …
Ukládání elektřiny vyrobené v solárních nebo větrných elektrárnách je velkou výzvou. Podívejte se na přehled možností, jak elektřinu akumulovat. Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Jaké možnosti nachází využití v praxi? Nedávno se objevil na stránkách tohoto magazínu článek „Levný způsob skladování energie: Řešení pro fotovoltaiku". Lze k němu mít ...
Usnesením vlády ze dne 20. července 2020 č. 759 byla schválena Národní politika výzkumu, vývoje a inovací České republiky 2021+ (dále jen „Národní politika"). Národní politika představuje zastřešující strategický dokument na národní úrovni pro rozvoj všech složek výzkumu, vývoje a inovací v České republice.
V obci Prakšice nedaleko Uherského Hradiště postavila skupina Solar Global velkokapacitní bateriové úložiště energie. Jedná se o vůbec první zařízení svého druhu v České republice. Baterie má kapacitu okolo 1,2 megawatthodin (MWh) a elektrická energie, která v ní bude akumulovaná, bude využitelná při výkyvech ...
Tentokrát se budeme věnovat vysvětlení základních pojmů, bez kterých se ve světě výzkumu a vývoje neobejdeme – základní výzkum, průmyslový výzkum a experimentální vývoj. Ondřej Horčička. 24. 4. 2023 Dotace. Základní rozdělení výzkumu a vývoje.
Ukládání a skladování velkého množství elektřiny stále není uspokojivě vyřešeno. V úvahu přichází několik řešení a použitelných médií, jako například vodík, amoniak, metan. Cestou je i technologie tavení solí a nově i využívání vlastností křemičitého písku. Probíhající výzkum v USA má slibné výsledky, ale evropské řešení, konkrétně z Finska ...
Důraz na technické solární a akumulační terminologie v této části se zaměřuje na relevantní klíčová sousloví.Tabulka také umožňuje vložení klíče skladovací technologie spojené se solárními elektrárnami.. Náklady a ekonomická životaschopnost Pobídky a daňové úlevy. V mnoha zemích vlády nabízejí atraktivní pobídky na podporu zavádění technologií ...
Na trhu jsou k dispozici i technologie, které zvládají ukládat energii v řádech dní, týdnů, měsíců či dokonce mezi sezónami. Jejich zapojení je ale omezené, a to především z finančních a …
Výklad Bateriová úložiště pomáhají udržovat rovnováhu ve výrobě a spotřebě elektrické energie především v souvislosti se zapojováním větrných ... Při dodávce energie zpět do sítě zajišťuje supravodivý magnetický systém velmi rychlou odezvu na požadavek a během okamžiku dokáže dodávat poměrně vysoký ...
Přebytečná energie z nich se převádí do tepla, písek se přes léto nahřívá topnými kabely na 500—550 °C a vzduchovými průduchy, které jsou přes úložiště vedeny, pak v zimních měsících profoukává horký vzduch běžným spalinovým ventilátorem do výměníku, kde se teplo předává do otopné soustavy ...
Abychom zajistili stálou dodávku elektrické, popřípadě tepelné energie v čase, nabízí se řešení ukládání „přebytečné" energie v době nízké poptávky. Principy ukládání energie do solí. Pod pojmem ukládání energie si většina z nás představí dnes běžně používané lithium iontové baterie.
Naše technologie umožňuje dosáhnout energetické nezávislosti a mít vlastní zdroj energie po celý rok. Kromě toho poskytuje ochranu investic do fotovoltaických a větrných elektráren. Pískové úložiště využívá jako médium písek, který má neomezenou životnost a za běžných podmínek nepodléhá degradaci.
Trend vývoje mobilního venkovního úložiště energie
Princip venkovního napájení mobilního úložiště energie
Řešení montáže venkovního mobilního úložiště energie
Jaká je perspektiva venkovního mobilního úložiště energie
Výzkum stavu feroelektrického keramického úložiště energie
Výzkum stavu vývoje průmyslu baterií pro ukládání energie
Výzkum pole bateriového úložiště energie připojeného k síti v České republice
Analýza a výzkum charakteristik mobilního skladování energie
Výzkum vývoje zařízení pro skladování vodíkové energie